Praktické otázky, které od vás dostáváme

Kde budu květiny nosit?

Živé květiny si utrhnete nebo koupíte, těšíte se z nich, darujete je pro různé příležitosti nebo si je dáte doma do vázy, kde zdobí váš domov. A tak podobně to je s našimi vzácnými květinami. A přesto, že je nebudete nosit na těle ani na oděvu, budou stále s vámi a nikdy vám neuvadnou.

Nejsou květiny malé?

Nejsou malé ani velké. Většina GIYOU květin je vysoká jako jejich živá inspirace. Při volbě druhů květin a jejich výšky je pro nás také důležité, aby si květiny udržely lehkost, příjemně se předávaly a tvořily se z nich kytice. Přesto, pokud by jste měli zájem o větší květiny např. do vyšších váz nebo pro zvláštní příležitosti, můžeme je pro vás vyrobit na zakázku.

Z čeho jsou květiny vyrobeny?

Stříbra 925/1000, zlata 585/1000, zlata 750/1000 nebo zlata 999/1000.

Vypadají květiny na fotografiích jako ve skutečnosti?

Fotografie jsou zcela realistické. Bylo pro nás důležité, aby jste květiny poznaly takové, jaké jsou. 

Nekazí se stříbro?

Stříbro je kouzelný, zvláštní a živý kov. A přirozeně dochází k jeho oxidaci. Přesto, že i stříbrná patina má svůj půvab, chtěli jsme uchovat stříbrný jas po delší dobu a na stříbrné květiny používáme zvláštní formu galvanizace stříbrem vysoké ryzosti. Stříbro neošetřujeme jinými kovy (např.rhodiem), protože stříbro pak ztrácí svou krásnou barvu a přestává být stříbrem. Přesto, že stříbrno není v tomto smyslu tak stabilní jako zlato, naše galvanizace by měla stříbrných květinám uchovat jejich jas po dlouho dobu. A galvanizaci vám také můžeme kdykoli obnovit.

Kolik nových druhů květin vytváříte a kdy?

Každý rok vytváříme pár nových druhů květin (4 až 6). Většinu nových druhů oznamujeme okolo prvého jarního dne v březnu každého roku. Některé nové druhy mohou přijít i v jiný čas. A po nějakém čase některé druhy vyrábět přestáváme. Ponecháme si pár posledních kusů pro prezentaci a produkci ukončujeme. A i tím chceme přispět k uchování výjimečnosti květin.

V čem jsou GIYOU unikátní?

Žádné květiny ze zlata nebo stříbra (tohoto užití, podoby, výroby nebo myšlenkového konceptu) jsme ve světě nenašly. Ale kvůli tomuto prvenství jsme je netvořili. Přáli jsme si květiny, které dají lidem zcela nový a hodnotný prožitek, uchovají si lehkost a emoce květin a zároveň budou mít význam, který je přesáhne. A v tomto, společně s užitím květin a jejich mistrovskou šperkařskou výrobou, spatřujeme jejich největší unikátnost.

Kam mohu květiny uložit?

Nejlépe do vázy. A sluší jim také skleněné vitríny. A ostatní možnosti záleží na vaší kreativitě a vkusu.

Jak můžu květiny předat jako dárek?

Květiny předejte osobně jako živé květiny, v dárkové krabici nebo ve váze. Kytici vám můžeme i svázat.

Jsou GIYOU květiny šperkem?

V určitém slova smyslu jsou šperkem - vznikají šperkařskou výrobou ze stříbra a zlata. Nejsou ale primárně určeny k nošení na těle nebo na oděvu, což občas bývá bráno jako základní funkce šperků. Pokud by někdo potřeboval zařadit GIYOU květiny do kategorie, mohl by je zařadit mezi šperky nebo mezi objet d'art ze vzácných kovů. Kam se dají zařadit  například irůzné šperkařské objekty Petra Carla Fabergého, Cartier, apod. 

Další otázky a odpovědi najdete v často kladených otázkách a pokud na něco nenajdete odpověď, kontakujte nás email: info@giyou.cz, tel: +420-775-555-531.