Praktické otázky, které od vás dostáváme

V čem jsou GIYOU unikátní?

Přečtěte si část Co zvláštního GIYOU přináší. Přáli jsme si vytvořit květiny, které dají lidem nový prožitek, uchovají si lehkost a emoce květin i budou mít význam šperků, dekorace a symbolů. A v tomto, společně s užitím květin a jejich precizní šperkařskou výrobou, spatřujeme jejich největší unikátnost. Žádné květiny ze zlata nebo stříbra (tohoto užití, podoby, výroby nebo myšlenkového konceptu) jsme ve světě nenašly, ale kvůli tomuto prvenství jsme je netvořili.

Kde budu květiny nosit?

Živé květiny si utrhnete nebo koupíte, těšíte se z nich, darujete je pro různé příležitosti nebo si je dáte doma do vázy, kde zdobí váš domov. A tak podobně to je s našimi vzácnými květinami. A přesto, že je nebudete nosit na těle ani na oděvu, budou stále s vámi a nikdy vám neuvadnou.

Nejsou květiny malé?

Nejsou malé ani velké. Většina GIYOU květin je vysoká jako jejich živá inspirace. Při volbě druhů květin a jejich výšky je pro nás také důležité, aby si květiny udržely lehkost, příjemně se předávaly a tvořily se z nich kytice.

Z čeho jsou květiny vyrobeny?

Stříbra 925/1000, zlata 585/1000, zlata 750/1000 nebo zlata 999/1000.

Vypadají květiny na fotografiích jako ve skutečnosti?

Fotografie jsou zcela realistické. Bylo pro nás důležité, aby jste květiny poznaly takové, jaké jsou. 

Nekazí se stříbro?

Stříbro je kouzelný, zvláštní a živý kov. A přirozeně dochází k jeho oxidaci. Přesto, že i stříbrná patina má svůj půvab, chtěli jsme uchovat stříbrný jas po delší dobu a na stříbrné květiny používáme zvláštní formu galvanizace stříbrem vysoké ryzosti. Stříbro neošetřujeme jinými kovy (např.rhodiem), protože stříbro pak ztrácí svou krásnou barvu a přestává být stříbrem. Přesto, že stříbrno není v tomto smyslu tak stabilní jako zlato, naše galvanizace by měla stříbrným květinám uchovat jejich jas po dlouho dobu. A galvanizaci vám také můžeme kdykoli obnovit.

Kolik nových druhů květin vytváříte?

Každý rok vytváříme pár nových druhů květin (zpravidla 4 až 6). Většinu nových druhů oznamujeme okolo prvého jarního dne v březnu každého roku. Některé nové druhy mohou přijít i v jiný čas. A po nějakém čase některé druhy vyrábět přestáváme. Ponecháme si pár posledních kusů pro prezentaci a produkci ukončujeme. A i tím chceme přispět k uchování výjimečnosti našich květin.

Kam mohu květiny uložit?

Nejlépe do vázy. A sluší jim také skleněné vitríny. A ostatní možnosti záleží na vaší kreativitě a vkusu.

Jak můžu květiny předat jako dárek?

Květiny předejte osobně jako živé květiny, v dárkové krabici nebo ve váze. Kytici vám můžeme i svázat.

Jsou GIYOU květiny šperkem?

V určitém slova smyslu jsou šperkem - vznikají šperkařskou výrobou ze stříbra a zlata. Nejsou ale primárně určeny k nošení na těle nebo na oděvu. Pokud by někdo potřeboval zařadit GIYOU květiny do kategorie, mohl by je zařadit mezi šperky nebo objet d'art ze vzácných kovů. Pro nás jsou ale především květiny.

Další otázky a odpovědi najdete v často kladených otázkách a pokud na něco nenajdete odpověď, kontakujte nás email: info@giyou.cz, tel: +420-775-555-531.