GIYOU historie

Od 1495

Stovky let před tím, než v Sakách vznikl prvý design GIYOU květin, na místě existovala práce s kovy. Hornina bohatá na železnou rudu byla ve středověku využívána, kov místními obyvateli ručně zpracováván a pozůstatky jejich činnosti jsou stále ukryté pod zemí. Jedna z místností usedlosti (pocházející z roku 1495) patří k nejstarším dochovaným venkovským místnostem v Čechách.

Od 2019 

Duch řemesla s kovy se opět projevil v roce 2019. Inspirací byla historie, zahrada usedlosti a krása jejích květin. Začaly pokusy o jejich řemeslné ztvárnění. Byl vytvořen první model unikátních stříbrných a zlatých květin. 

Historie GIYOU

GIYOU současnost 

Jsme nezávislá, rodinná firma, tvůrce, řemeslník a prodejce unikátních stříbrných a zlatých květin GIYOU.

Ceníme si svobody, tvořivosti, autenticity, nezávislosti, kvality a lidskosti. Vytváříme květiny, který se předávají po generace, jsou krásné i funkční. Vycházíme z historie a tradic, ale hledáme nové prožitky. Zakládáme si na svobodě a odvaze tvořit, řešení výzev práce s materiály i překonávání zvyklostí.

Hluboce respektujeme všechny lidi se znalostí, umem, vášní, cílem a poctivostí. Veškerá výroba pochází z České republiky a přejeme si jí tu ponechat. Chceme vytvářet krásné věci na krásném místě i v krásném světě. A tomu odpovídá náš pohled na okolní svět a naše aktivity.  

Našimi květinami chceme přispět k větší eleganci darování a dekorace, jemnosti a jasnosti. Více o nás a GIYOU květinách - zde.

Výroba stříbrných květin GIYOU. Pěstování stříbrných květin GIYOU. Současnost GIYOU.
Květ, model GIYOU

Milada Bláhová/Design and Art

Kdy jste poprvé viděla místo, kde květiny tvoříte? 

"Saky jsem poprvé viděla v jednom deštivém zářijovém dni v roce 2014. Místo mělo zvláštní magičnost, vůni historie, množství knížek, klavíry a pohádkovou zahradu s tisíci rostlinami. Designu šperků jsem se věnovala delší dobu a bylo snadné se nechat inspirovat a začít v ní tvořit."

Jak vytváříte design květin? 

"Začínáme živou květinu, učíme se, jak je postavená, jejími tvary a strukturou a pak z vosku vytváříme její první model, který precizujeme. Každá květina je pak ručně zpracovávána šperkařskou technikou. Za roky přípravy jsme získali mnoho znalostí, jak s výrobou co nejlépe pracovat."

Květ, model GIYOU

Kde design a výroba květin GIYOU vzniká? 

"Oboje vzniká v Čechách. Design a modely tvoříme výhradně sami. A při výrobě spolupracujeme s českými řemeslnými partnery. Design i vytvoření produktu jsou pro nás velmi důležité, proto pracujeme s velmi talentovanými šperkaři, kteří jsou schopni se soustředit na detail a výrobek je nejen krásný, ale osvědčí se i v testu času.“

Kam se bude GIYOU vyvíjet? 

"Doteď jsme pracovali s lučními květinami, nyní vzniká řada nových druhů květin i pár neobvyklých produktů s motivem květin. A tuto základní linii chceme dlouhodobě udržet. Plánujeme vytvořit každý rok 5 až 10 nových druhů GIYOU květin."

Stříbrné luční květiny GIYOU dárek ženě. Stříbrné květiny na stole.

Radek Bláha/CMO

Proč GIYOU?

"GIYOU má jednoduchost i noblesu, vychází ze zakořeněných tradic darování květin a něco hodnotného k nim přidává. Je pro kluka, který si jednu kytku strčí do kapsy cestou na rande i pro lidi hledající skutečně hodnotné ocenění, ozdobu nebo dar. Sám jsem tolikrát v životě obtížně hledal, co darovat. A stříbrná nebo zlatá květina je úžasná možnost. Pro darování i dekoraci."

Skutečně podobné květiny nikdo  nevytváří?

"Pátrali jsme po podobných květinách. Ale květiny, v takovéto podobě a užitnosti, jsme nenašli."

Jak nyní probíhá prodej GIYOU?

"Nyní přes e-shop a rozvíjíme další alternativy a partnerství. Spojení GIYOU s vybranými oblastmi také naznačí, co GIYOU může lidem nabídnout. Především se ale budeme soustředit na rozvoj myšlenek těchto květin. A to bude pro nás důležitější než objem prodeje."

Zákaznická podpora 

info@giyou.cz
+420-775-555-531
Po-Pá 9:00 - 18:00

Showroom

Saky 3 273 08 Třebichovice
Česká republika 
(prosím volejte zákaznickou podporu pro domluvení návštěvy)

NEWSLETTER