Pracovní stůl designéra GIYOU pro vytváření modelů květinových šperků

POSEDLOST A MISTROVSTVÍ

GIYOU mistrovství je o jemné a precizní ruční práci. Se vzácnými kovy pracujeme s citem pro jejich zvláštní estetiku a detaily. Přenášíme šperkařské umění do života od designu až po dokončovací práce.

Vytváříme prostředí, ve kterém květiny prospívají. Poskytujeme jim ve správných poměrech soustředění, lidský um, cit pro krásu, posedlost detailem, preciznost a přemýšlení. Poznáváme naše květiny a trávíme s nimi mnoho času. 

Taková práce vede nejen k jedinečnému výsledku každého kusu, ale i uchování a rozvoji řemeslného dědictví a českých historických vlastností -  přemýšlivosti, hloubky a řemeslné zručnosti.

Skicování nových druhů květin GIYOU

Studium živých květin

Každá květina má své zvláštnosti a mnoho způsobů pojetí. Začínáme studiem, skicováním a přemýšlením. 

Jsou pro nás důležité především tvary květu - květní obal, tyčinky, pestík, květní lůžko a květní stopka - a jak jsou uspořádány. Pozorujeme živou květinu v jejím  různém  vývoji. Stoly jsou v této fázi plné květin, váz, skic, tužek a pomocných knih. Květinu chceme co nejlépe pochopit, jen tak může být pro nás inspirací. A výsledkem je pak představa modelu. A schopnost designéra na něm začít pracovat. 

Milada Bláhová u pracovního stolu. Šperkařský design, příprava modelů GIYOU

Šperkařský design

Vytváří pevné základy pro další práci. Vyškrabáváme první voskový model, který pak dopracováváme ve stříbře a finalizujeme. Určuje se výrobní provedení. Práce na voskovém modelu trvá obvykle 2 až 4 týdny. Pokud se model nepovede, práce začíná znovu. Pří výběru nových květin a modelů hledáme tvary, vhodnost do kytic, výrobní providetelnost.

Každý rok vytváříme nové druhy květinových šperků. A po nějakém čase některé druhy vyrábět přestáváme. Ponecháme si pár posledních kusů pro prezentaci a produkci ukončíme. I tímto způsobem chceme přispět k výjimečnosti našich květin.

Šperkařská dílna GIYOU výroba zlatých květin

Šperkařská výroba

S vášní a nasazením naši šperkařští mistři dávají každé GIYOU květině život. A udělají proto mnoho kroků od lití, pájení až po broušení a leštění. Pracujeme se stříbrem  925/1000, zlatem 585/1000, 750/1000 nebo 999/1000. 

I přes technologické pokroky, v řemeslných dílnách GIYOU se zdá, že se zastavil čas. Spoléháme na naše ruce a řemeslné skvosty vznikají pomocí technik a nástrojů, které se při výrobě šperků používali po staletí. Zkušenostmi a v souladu s povahou drahých kovů šperkařští mistři dávají kovu tvar a vytváří umělecká díla.

Dárková krabice GIYOU se stříbrnými květinami

Po výrobě a na cestě k vám

Po dokončení výroby, čeká květinové klenoty důkladná kontrola a označení. Až když květiny splňují nejvyšší standardy kvality GIYOU, umělecké dílo je hotové. Každému kousku věnujeme mnoho času, péče a vášně. A i proto má každá GIYOU květina  nadčasovou hodnotu a krásu.

S květinami nakládáme v bavlněných rukavičkách, aby se k lidem dostali v co nejlepším stavu. Ke každé květině pak připojíme certifikát původu a květinový šperk zabalíme do dárkového balení.

Po odeslání zásilky kontrolujeme dopravu květin až do momentu, kdy se dostanou do vašich rukou, aby nadchly jako dárek nebo se staly jemnou dominantou prostoru.