Velký průvodce dárky k výročí svatby - 20. až 60. výročí (II)

Část (II) - Tipy na dárky k 20. až 60. výročí svatby

Oslava výročí svatby je radostnou tradicí, oceněním a poděkováním. Objevte průvodce a naše tipy na dárky od 20. do 60. výročí svatby. Najdete v něm tradiční dárky , moderní dárky, doporučované květiny, květiny ze stříbra a zlata a šperky pro výročí podle roku. I naše další doporučení.

Význam 20. a dalších výročí svatby a tipy na dárky 

Výročí svatby jsou připomínkou času, vyjádřením lásky, péče jeden o druhého, zamyšlenm, uznáním a poděkováním. Obzvláště po 20 nebo více letech společného života. Průvodce a naše tipy vychází z tradičních a moderních dárků k výročí svatby podle roku. Doplňuje ho ustálená doporučení organizací drahých kamenů a šperkařů (jako GIA a Jewelers of America) (šperkařské tipy na dárky). A asi nejdůležitější tip - řiďte se podle sebe, svého příběhu a hodnot.

Tradiční, moderní, květinové dárky, květiny ze stříbra a zlata a šperky k výročí svatby 

Část (II) - 20. až 60. výročí

Porcelánový servis na stole. Dárek k 20, výročí svatby

20. ROK VÝROČÍ - PORCELÁNOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Porcelán

Od hranice 20 let jdou milníky tradičních výročí po pěti letech a dárky jsou mnohem cennější. Vaše láska je po 20 letech pevná jako kvalitní porcelán, kterému se někdy říká  „bílé zlato“. 20. výročí bývá poctěno porcelánem, cennou věcí, která se však snadno rozbije, pokud s ní špatně zacházíte. Tradičním dárkem může být porcelánový servis třeba od Royal Copenhagen a Rosenthal. Nebo porcelánové výtvory Meissen.

Moderní dárek: Platina

Inspirujte se elegantnmi platinovými šperky. Platina je jedním z nejvzácnějších drahých kovů. Má vysokou trvrdost a často se používá pro výrobu šperků s kameny. Jde o ryzí kov obsahují 95% čistého kovu s krásným bílým leskem, který se časem neztrácí a platinový šperk se prakticky ani nedá poškrábat. Jeho nevýhodou je vyšší cena, než u zlata. Inspirujte se stylovými platinovými šperky u Tiffany&Co, Cartier nebo Graff.

Květiny: Astra, lilie

Každá žena miluje květiny a šperky a oboje i jejich spojení je dárek vhodný pro každé výročí. Darujte si kytici dvaceti jemných, mistrovských květin ze stříbra nebo zlata. Vyberte si oblíbené druhy květin a pro jejich umístění vázu.

Šperkařský dárek: Smaragd

Modrozelený až zelený smaragd je spojen s bohyní Venuší a je kamenem lásky. Kolumbie, Brazílie, Namibie a Afrganistán jsou nejdůlležitější domovy těchto krásných drahokamů.

Kytice 25 stříbrných květin s fotkou. Dárek k 25, výročí, stříbrné svatbě.

25. ROK VÝROČÍ - STŘÍBRNÁ SVATBA

Tradiční i moderní dárek: Stříbro

Čtvrstoletí spolu. 25. výročí je nazýváno stříbrnou svatbou a jeho dárkem je stříbro. Stříbro je vzácný kov známý svým leskem, pevností a stabilitou. Můžete si i znovu slavnostně potvrdit své "ano". Můžete se porozhlédnout po stříbrném šperku, štříbrných příborech nebo svícnu. Nebo dát přednost kytici stříbrných květin GIYOU složené z 25 stříbrných květin. Není asi příhodnější dárek ke stříbrné svatbě, než kytice 25 stříbrných květin,

Květiny: Kosatec

Šperkařský dárek: Stříbro

Stříbro se zdá pro 25. výročí jasná volba. O stříbru a jeho estetice se může více dozvědět zde. Každá žena miluje květiny a šperky. A květiny nikdy nevyjdou z módy a neztratí přitažlivost: Inspirujte se unikátní stříbrnou zahradou a jejími mistrovskými stříbrnými kyticemi. Vyberte si oblíbené druhy květin a vyberte si k nim vázu.

Kytice lilií ve váze. Dárek k 30. výročí svatby.

30. ROK VÝROČÍ - PERLOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Perly

Darování perel vaší milované ženě je kráskou přípomínkou vašeho dlouhodobého obdivu.Zářivě bílé perly se nádherně třpytí a společná léta můžete i srovnat s řadou perel na náhrdelníku. 

Jsou čtyři druhy perel. Perly Akoya, které pochází z Číny, Vietnamu či Japonska, mají  velikost 5 až 9 mm a jejich barva může mít rozličné zbarvení.Tahitské perly, které jsou vytvářeny zvláštním druhem ústřic vyskytujícím se ve Francouzské Polynésií. Perly z jižního Pacifiku pocházjeíí z Austrálie, Barmy, Indonésie. mají velikost 1 až 2 cm. Perly Mabe, které mají tvar polokoule a pěstují se v Číně, Japonsku a USA a používají se pro výrobu prstenů a náušnic. A můžete si vybrat i sladkovodní perly. Pokud se chtece dozvědět o perlách více, můžete například u Britské asociace perel (The British Pearl Association).

Moderní dárek: Diamanty

Diamanty jsou moderní formu dárku k 30. výročí a symbolem pevnosti vašeho vztahu. 

Květiny: Lilie, hrachor

Každá žena miluje květiny a šperky a oboje i jejich spojení je dárek vhodný pro každé výročí. Můžete si darovat k 30. výročí dárek z GIYOU zahrady -  výroční kytici 30 šperkařských květin ze stříbra nebo zlata. Vzácné, jemné květiny vám budou rozdávat nekonečnou radost.

Korály v moři. Korálový dárek k  35. výročí svatby.

35. ROK VÝROČÍ - KORÁLOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Korál

Kámen míru, tak se korálu říkalo v dávných dobách. Korály jsou v oceánech ve špatném stavu a tak namísto dárku z korálů třeba spolu můžete zažít jedinečný výlet někam, kde se nachází úžasné podmořské scenérie - třeba na Šalaomounovy ostrovy, Papua-Nová Guinea nebo do Indonésie.

Moderní dárekJadeit

Nefritové šperky vypadají nápadně. Jadeit je název pro dva různé typy drahokamů - nefrit nebo jadeit. Nefrit je typicky zelený, ale může být také žlutý, bílý nebo černý.

Kytice stříbrných květin GIYOU. Dárek k 40, výročí svatby.

40. ROK VÝROČÍ - RUBÍNOVÁ SVATBA

Tradiční a modení dárek: Rubín

Rudý drahokam je symbolem stálé lásky. Podle starověkých národů drahokam zapálil tajemný vnitřní oheň, který nebylo možné uhasit. Po 40 letech manželství lze váš vztah přirovnat k plameni rubínu. Rubín je druh korundu, dalším typem korundu je například safír a najdete mnoho šperků, které jsou rubíny dekorovány. Na trhu se prodávají hlavně syntetické rubíny. Přírodní rubíny jsou vzácné. Slovo rubín podle některých zdrojů pochází z latinského slova "ruber" (označení červené barvy) nebo ze sanskrtského slova "ratanraj" (s vzýznamem „král drahokamů“).

Květiny: Gladiola

Darujte k 40. výročí kytici gladiol.

A pokud chcete spojit květinový dárek se šperkem, inspirujte se GIYOU šperkařskou  zahradou. Květiny ze stříbra a zlata vznikly z obdivu ke květinám a šperkařskému řemeslu a navazují na tradici darování květin. Ke 40. výročí si můžete darovat třeba výroční kytici 40 šperkařských květin ze stříbra nebo zlata

Safír. Dárek k 45. výročí svatby.

45. ROK VÝROČÍ - SAFÍROVÁ SVATBA

Tradiční a modení dárek: Safír

Oslavte 45 let svého manželství ve stylu dafíru. Safíry mají silné královské vazby, například slavný prsten vévodkyně z Cambridge je velký safír. A v té době se věřilo, že se safír změní z modré na zelenou, pokud láska jeho nositele začne slábnout. Safír může mít i růžovou nebo růžovo-oranžovou barvu a tradičně symbolizuje ušlechtilost, pravdu a věrnost. Jste-li manželé 45 let, tyto vlastnosti ztělesňujete. Potěšte ženu  safírovým náhrdelníkem. 


 

Kytice ze zlata GIYOU v bílé váze. Dárek k 50, výročí svatby.

50. ROK VÝROČÍ - ZLATÁ SVATBA

Tradiční a modení dárek: Zlato

Zlatá svatba. Půl století manželství je úctyhodný úspěch. Vaše společné roky jsou pravděpodobně naplněny dětmi, vnoučaty, promocemi a vzpomínkami na krásný společný život. A vaše manželství je po 50 letech života vzácné jako drahý kov, které výročí symbolizuje. A váš společný čas je tak drahocenný, že ho nelze ani zlatem vyvážit. Je čas na oslavu a podělení se o tento životní milník s lidmi, kteří byli poslední půlstoletí při vás. Můžete i slavnostně zopak znovu své svatební "ano".   

Takový úspěch si také zaslouží dárek k výročí svatby, který se mu vyrovná. Zlato je symbolem prosperity, štěstí, zdraví a blahobytu. A znamená také vítězství - vaší volby, rozhodnutí a padesátileté cesty. 

O zlatu a jeho estetice se může dozvědět více zde. O ryzím, 24 karátovém, zlatu zde.

Můžete se inspirovat  hodinkami, šperky třeba u Cartier, zlatým šperkem na zakázku nebo se inspirovat kyticí zlatých květin GIYOU nebo kyticí Saky, složenou z 50 různých květin ze zlata

Květiny: Žluté růže a fialky

Ruce staršího muže a ženy. 55. výročí svatby.

55. ROK VÝROČÍ - SMARAGDOVÁ SVATBA

Tradiční a modení dárek: Smaragd

Smaragdová zelená je barva přírody a symbolizuje růst, který vaše manželství zaznamenalo za 55 let. Vedle smaragdu se můžete inspirovat i alexandritem, přezdívaným "smaragd ve dne, rubín v noci". Mění barvu a může být modrozelený za denního světla a změnit se na nahnědlou nebo purpurově červenou v žárovkovém světle nebo plamene svíčky.

Nebo nelákává vás na místo šperků prožít společně jedinečný pobyt na krásných, místech v Irsku, přezdívaném "smaragdový ostrov"?

Květiny: Kala

Květy bílé orchideje, dárek k 60. výročí, diamantové svatbě.

60. ROK VÝROČÍ - DIAMANTOVÁ SVATBA

Tradiční a modení dárek: Diamant

Stejně jako diamant je i vaše manželství obdivováno pro jeho krásu a vzácnost. 

Vyjma diamantových šperků, pokud budete mít sílu a a třeba s pomocí dětí a vnoučat,  můžete ve vašem krásném věku podniknout ještě dobrodružství a navštívit jeden z Diamantových ostrovů, o kterých jsme psali při tipech na dárek k 10. výročí svatby.

Nebo pro klidnější večery si společně nebo s vnoučaty vytvořit váš diamantový obraz pomocí diamantových, akrylových krystalů.

Květiny: Orchidej

Vytvořte si doma k diamantové svatbě orchidejový sad. Orchideje jsou nejrozmanitější a nejbohatší čeledí rostlin díky schopnosti snadno se mezi sebou křížit. Nové tvary a barvy tak nevznikají jenom lidskými rukama, ale také ve volné přírodě. Vyberte si z rodu  Paphiopedillum (Mourovec), Cattleya, Cymbidium, Dendrobium, Oncidium nebo jiných. Očarují vás a váš domov krásou.

Tipy na dárky květin ze stříbra a zlata k 20. až 60. výročí svatby

Květiny a šperky patří ke každému výročí

Vytvořte si kytici k výročí ze zlata nebo stříbra s počtem květin třeba podle počtu let výročí. 
Doplňujte výroční kytici ve váze každý rok dalšího výročí o nový druh květiny, objevte Eternity výroční kytici.