Květiny ze stříbrné zahrady

Stříbro, které používáme

Pro vytváření květin ze stříbra používáme pouze sterlingové stříbro 925/1000.


Proč květiny ze stříbra


VZHLED

  • Stříbro má velmi působivou barvu a lesk

  • Vzhledově je stříbro jemnější, než zlato a dobře doplňuje jemnost květin 
  • Mezi barvou podobné šperkařské kovy patří bílé zlato a platina, které také mají krásný vzhled, ale nejsou tak cenově dostupné, jako stříbro

TRVANLIVOST

  • Stříbro 925/1000 je tvrdší materiál než zlato a poskytuje květinovým šperkům dlouhodobou odolnost 
  • Stejně jako zlato a platina stříbro nereaguje s většinou chemikálií, nerezaví ani nekoroduje a je relativně odolné. Reaguje se sirovodíkem, látkou znečišťující ovzduší, která způsobuje šedý povrchový zákal. Čištění stříbra je ale velmi snadné a navíc květiny ze stříbra galvanizujeme (viz dále).

CENOVÁ DOSTUPNOST

  • Stříbro patří mezi cenově nejdostupnější drahé kovy
  • To umožňuje koupit si kvalitní a krásné stříbrné šperky za mnohem méně, než za květiny ze zlata, při současném okouzlujícím vzhledu a dalších vlastnostech tohoto kovu

HISTORIE A TRADICE 

  • Stříbro je slavný kov historie s tradící delší než 5000 let, kdy se používalo nejen pro výrobu šperků, ale i pro výrobu nástrojů, obchod a základ měnových systémů.

Galvanizace stříbrných květin

Stříbrné květiny ošetřujeme zvláštní formou galvanizace, aby si co nejdéle udržely jasnou barvu. Galvanizaci provádíme vrstvou stříbra s vysokou ryzostí (999/1000) a velmi tenkou vrstvou ochranného laku, který má zabránit přístupu vzduchu ke stříbru a tím výrazně oddálit přirozený oxidační proces stříbra. Pokud jsou květiny ve vhodném prostředí, pak takto ošetřené produkty vydrží s jasnou barvou dlouhou dobu. Ale i galvanizace  je pouze dočasná. A je vhodné dodržovat pokyny k tomu, aby vydržela co nejdéle. Galvanizace na květinových špercích může být vždy znovu obnovena. Pokud budete mít zájem o případnou novou  galvanizaci vaších květin ze stříbra, kontaktujte nás.

Stříbrné květiny neošetřujeme rhodhiem, protože stříbro ztrácí svou působivou barvu a přestává být stříbrem. 


Estetika stříbra v interiéru

Stříbro a dekorace ze stříbra v prostorech je klasická, nadčasová a universální, tj. velmi dobře se hodí do jakéhokoli interiéru, materiálům a barvám. Květinové šperky ze stříbra dodají prostoru eleganci, sofistikovanost, prvek luxusu, nádech historie, ale i modernosti, bez jakéhokoli konfliktu. V prostoru budou stříbrné květiny decentně přitahovat pozornost.

Pro umístění stříbrných květin si vyberte vhodnou vázu.


Péče o stříbro

Doporučenou péči o stříbrné květiny najdete zde.