Velký průvodce dárky k výročí svatby - 1. až 15. výročí (I)

Část (I) - TIpy k 1. až 15. výročí svatby

Oslava výročí svatby je radostnou tradicí, zastavením a uznáním. Objevte průvodce a naše tipy na dárky k výročí svatby od prvého do patnáctého výročí svatby. Najdete v něm tradiční i moderní dárky, doporučované květiny, květiny ze stříbra a zlata a šperky a drahokamy. I naše další doporučení.

Význam výročí svatby

Výročí svatby jsou připomínkou času, který jste spolu strávili, vyjádřením lásky, péče jeden o druhého, zamyšlenín a připomenutí věcí, které jsou v životě důležité. A dárky jsou pro vás symbolem oslavy, oddanosti, uznání a poděkováním.

Tipy na dárky k výročí svatby - tradiční, moderní, květiny, šperky, stříbrné a zlaté květiny

Přestože vznik názvů, symbolika a doporučované dárky k výročí svatby nevznikly příliš romanticky, lidé se těmito doporučeními řídí. Přinášíme vám průvodce dárky pro každý rok výročí. Průvodce a naše tipy vychází z "tradičních" a "moderních dárků" k výročí svatby podle roku. Doplňuje ho ustálená a uznávaná doporučení organizací drahých kamenů a šperkařů (jako GIA a Jewelers of America) "šperkařské tipy na dárky". A pak vám také přinášíme pár dalších postřehů a tipů. A njedůležitější tip, který pro vás máme je - řiďte se svým srdcem, rozumem a životem.

Tradiční, moderní, květiny, květiny ze stříbra a zlata a šperky k výročí svatby 

Jaké jsou tedy dárky k výročí svatby podle roku? Ať už slavíte prvé, páté nebo desáté výročí, máte s dárky zkušenost nebo hledáte novou inspiraci, tento průvodce dárky vám pomůže dozvědět se o ustálené etiketě dárků k výročí a vhodných možnostech.

Část (I) - 1. až 15. výročí

Chrpa ze zlata ve váze. Dárek k 1. výročí svatby.

1. ROK VÝROČÍ - PAPÍROVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Papír

Papír k prvému výročí svatby. Připomínka toho, že váš společný život je nepopsaný list, na který budete společně psát svůj jedinečný příběh, stránku po stránce. Nemusíte darovat kus papíry doslova, ale může to být osobní dopis, lístky na koncert, vytištěný poukaz na dárek nebo letenky na společnou dobrodružnou nebo romantickou dovolenou nebo zápisník Paperblanks

Moderní dárek: Hodiny

Hodiny představují plynutí času, dobré i špatné časy i váš společný čas.

Květiny: Karafiát

Šperkařský dárek: Zlato

Darujte si společně luxusní dárek ze zlata. Zlaté šperky symbolizují štěstí, prosperitu, zdraví, naději, bohatství. O zlatu a jeho estetice se může dozvědět více zde. O ryzím, 24 karátovém, zlatu zde.

Pro muže například zvážit zlaté pero nebo manžetové knoflíčky a pro ženu zlaté náušnice nebo náramek. Nebo společný zlatý dárek  - třeba prvou zlatou květinu do vázy. Počátek Eternity kytice, kterou každý rok doplňujete o novou kvěitnu jako symbol vašeho trvajícího vztahu a manželství. 

Porcelánové vázy Rosenthal. Dárek k 2: výročí svatby

2. ROK VÝROČÍ - BAVLNĚNÁ SVATBA

Tradiční dárek: Bavlna

Tento tradiční dárek má krásný význam – stejně jako se proplétají bavlněné nitě, aby vytvořily látku, tak se proplétá i váš život do druhého roku manželství. Bavlna vás může inspirovat ke krásným dárkům - luxusního bavlněného postěradla, košile nebo kvalitních ručníků.

Moderní dárek: Porcelán

Delikátní poorcelán v podobě krásné porcelánové vázy, šálků nebo jídelního servisu potěší vás oba. Můžete se inspirovat například designovými mini vázami Rosental. A do poocelánové vázy můžete jako dárek k výročí umístit  jemnou šperkařskou květinu ze stříbra nebo zlata. Nebo symbolicky, pro druhé výročí svatby, dvě květiny.

Květiny: Krásenka

Šperkařský dárek: Granát

Granát má mnoho barev, najčastějí je vybírán červený odstín. A šperk s granátem k druhému výročí svatby může být skvělou volbou. Inspirujte se českými granáty od kvalitních českých šperkařských značek.

Váza Mosrer. Dárek k 3. výročí svatby.

3. ROK VÝROČÍ - KOŽENÁ SVATBA

Tradiční dárek: Kůže

Říká se, že kožený dárek symbolizuje bezpečí, které svému partnerovi ve vztahu přinášíte. Existuje mnoho nádherných kožených dárkových možností -  peněženek, kabelek, kožených desek na knihu nebo deník. A kožený výrobek můžete označit monogramem, výročím nebo svými slovy.

Moderní dárek: Křištál/sklo

Moderním dárkem k třetímu výročí je uzváváno a sklo a křišťál. Je to krásný mateirál spojený se světlem, Hledejte mezi českými skláři. A můžete si vybrat skleničky, džbán nebo dekorační vázu. Inspirujte se třeba mistrovskými vázami od proslulého českého výrobce Moser nebo vázami japonského skláře Sugahara.

A do skleněné nebo křištálové vázy můžete jako dárek k výročí umístit  pro třetí výročí svatby jemnou šperkařskou květinu ze stříbra nebo zlata. Nebo symbolicky pro toto výročí tří květiny.

Květiny: Slunečnice

Šperkařský dárek: Perly

Perly jsou uznávány pro svou moudrost a krásu. Mezi oblíbené nápady na dárky pro třetí výročí mohuo patřit perlové náušnice nebo perlové manžetové knoflíčky. Další informace k perlám najdete u 30. výročí - perlové svatby.

Žena drží v ruce kytici květin darovanou od muže.

4. ROK VÝROČÍ - KVĚTINOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Květiny nebo ovoce

Čtyři roky. Vás vztah je v plném rozvkětu a je často symbolizován pomocí květin nebo zralého ovoce.Ovoce představuje vaše partnerství, které dozrává a přináší ovoce. Inspirujte se velkou kyticí růží, košem sladkého ovoce nebo vlastnoručeně natrhanou kyticí lučních květin. Každá žena přijme květiny s láskou a vděčností. A pro květinový dárek se můžete inspirovat i půvabem jemných květin ze střbra nebo zlatých květů. GYOU šperkařské květiny vznikly z inspirace přírodou, které daly unikátní podobu a navazují na tradici darování květin.

Moderní dárek: Elektronika

Pro praktického dárce představuje elektronika a spotřebiče pohodlí. Založili jste si společný život a cítíte se ve svém vztahu usazeni. Rozmazlete se luxusním kávovarem nebo pomocníkem v kuchyni, který vám usnadní společný život. 

Květiny: Pelargónie, Hortenzie

Šperkařský dárek: Modrý topaz

Inspirujte se šperky s modrým topazem, který je spojován s romantikou a náklonností.

Kytice 10 sedmikrásek ze stříbra. Dar k 5. výročí svatby.

5. ROK VÝROČÍ - DŘEVĚNÁ SVATBA

Tradiční dárek: Dřevo

Dřevo pochází ze stromů a jsou dokonalým symbolem tohoto výročí. Po pěti letech jste zapustili kořeny a vaše láska a vztah sílí a získává schopnost vydržet i špatné počasí. Inspirujte se kvalitním truhlářským řemeslem a kupte si dřevěnou dekoraci pro váš domov. Můžete se inspirovat třeba originálním čínským, indickým nebo indonéským dřevěnýmn nábytkem a dekorací Snel

Moderní dárek: Stříbro

Rozzařte svůj domov elegancí stříbrné deokorace - stříbrného tácu, příborů. svícnu nebo půvabné kytice stříbrných květin. Stříbrný doplněk se stane vaším rodinným stříbrem. A nezapomeňte se inpirovat mistrovskými šperkařskými květninami ze stříbra. Jsou příhodným moderním dárkem k 5. výročí.

Květiny: Sedmikráska, kopretina

Můžete spojit i symbol stříbra a sedmikásek a oslavit páté výročí svatby kyticí deseti sedmikrásek ze stříbra.

Šperkařský dárek: Safír

Objevte barvy safíru - modré, žluté, fialové, oranžové nbeo zelené. Podobě jako dřevo, představuje sílu vztahu.

Žena peče čokoládový dort. Oslava 6. výročí svatby.

6. ROK VÝROČÍ - ŽELEZNÁ, CUKROVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Cukr

Pokud máte chuť na sladké, toto výročí si zamilujete. Cukr je symbolem sladkého života vašeho šestého výročí. Naštivte oblíbenou cukrárnu,darujte si koš luxusních čokolád nebo si společně upečte váš oblíbený dort a pozvěte přátele na společnou sladkou oslavu.

Moderní dárek: Železo

Vyberte si praktický drek ze železa nebo vytvory umělekého řemesla pro dekoraci.

Květiny: Kala lilie 

Šperkařský dárek: Ametyst

Ametystu vypadá skvěle v podobě náhrdelníků nebo náramků. Můžete si darovat i kus surového ametystu pro dekoraci domova.

Měděné nádobí. Dárek k 7. výročí svatby.

7. ROK VÝROČÍ - VLNĚNÁ, MĚDĚNÁ SVATBA

Tradiční dárek: Měď nebo vlna

Dar mědi nebo vlny je o hřejivých pocitech lásky. Měď vedeí teplo a vlna naá udržuje v teple a patří mezi nejpříjemnější textilie. Můžete se poohlédnout po kvalitním měděném nádobí třeba u Potten Pannen, kvalitní vlněné dece nebo teplých vlněných ponožkách pro zimí období

Moderní dárek: Vybavení pro psací stůl

Vylepšete si domácí kanleář, inspirujte se luxusními pery nebo sadou nových tužek.

Květiny: Frézie 

Šperkařský dárek: Onyx

Říká se, že onyx, o kterém se píše ve starověké řecké mytologii, se objevil poté, co Amor ostříhal Venuši nehty na nohou a proměnil je v kameny. A byl to akt lásky, protože nově nalezený kámen by znamenal, že Venuše nikdy nezahyne. Díky tmavé barvě vypadá onyx dobře v různých špercích.

Surový Turmalín. Dárek k 8. výročí svatby.

8. ROK VÝROČÍ - BRONZOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Bronz 

Bronz jsou dva kovy - měď a cín smíchané dohromady, aby vytvořily silné spojení, stejně jako vaše manželství. Mezi dobré dárky k 8. výročí může patřit bronzová dekorace nebo socha.

Moderní dárek: Len a krajka

Můžete si vybrat kvalitní lněné prostěradlo na léto.

Květiny: Šeřík, plamének (klematis)

Šperkařský dárek: Turmalín

Máte rádi růžovou barvu, žlutou, červenou, modrou, zelenou barvu? Turmalín vám vaše oblibené barvy dopřeje. Turmalín byl poprvé objeven v Brazílii v roce 1500 španělským dobyvatelem. Čínská císařovna vdova Tz'u Hsi (1835 - 1908) měla vášeň pro turmalín a velká část turmalínu z dolu v San Diegu v Kalifornii byla dodávána jí a jejímu dvoru. 

Ruční vytváření keramiky. Dárek k 9. výročí svatby.

9. ROK VÝROČÍ - HLINĚNÁ SVATBA

Tradiční dárek: Keramika/vrba/měď

Keramika je způsob, jakým jste po dobu 9 let ručně formovali svůj vztah do něčeho krásného. A vrba je pevný, ale pružný materiál, známý svou ohebností. Symbolizuje, že budete s vaším partnerem, ať vítr fouám jakýmkoli směrem. Můžete si společně k výročí vytvořit hrnky nebo misky v hrnčířské dílně - třeba s víkendovým výletem do Maříže. Nebo si koupit vrbový piknikový koš a oslavit výročí venku s přáteli nebo rodinou.

Moderní dárek: Kůže

Moderní dárek k 9. výročí je kožený, vyberte si kvalitní cestovní koženou tašku vhodnou pro společná dobrodružství nebo kožený doplněk vašeho domova.

Květiny: Vlčí mák, strelície

Šperkařský dárek: Lapis lazuli

Kámen s majestátně modrým tónem má hlavní naleziště v Badakshanu, Afghanistánu. Lapis lazuli byl ceněný již starověkými civilizacemi a barva je důležitým faktorem jeho kvality. Můžete nají dárky k vyročí s tímto drahokamem ve špercích, hracích deskách, miskách nebo třeba amuletetech.

Diamant. Dárek k 10. výročí svatby.

10. ROK VÝROČÍ - CÍNOVÁ, HLINÍKOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Cín/hliník

Blahopřejeme! Dosáhli jste významného milníku v manželském životě. Cín je trvanlivý materiál, který nerezaví ani se neopotřebovává, podobně jako vaše manželství po deseti letech. Hliník je pružný a tvárný, což ukazuje, že jste schopni zvládnout obtížné překážky. Můžete se inspirovat třeba dekorativními cínovými předměty -. velkými svícny, poháry nebo rámečky na pro rodinné fotky.

Moderní dárek: Diamantový šperk

Diamant, jako nejtvrdší minerál na Zemi, může ýt vhodným symbolem vaší pevné lásky. Milník 10. výročí svatby je velký a někdy bývá také označován jako diamantové  výročí. Můžete se inspirovat prsteny, náušnicemi, náhrdelníky nebo hodinkami s labaratorními nebo přírodními dimamanty. 

Vyjma diamantových šperků, můžete podniknout dobrodružství. A navštívit jeden z Diamantových ostrovů. Ostrov Thamihla Kyun, který se nachází u pobřeží Barmy. Nebo Diamantový  ostrov patřící Grenadě v souostroví Grenadiny v Malých Antilách v Karibiku. Nebo Diamantový ostrov (místně známý také jako Cod Rock) u pobřeží Tasmánie, malý ostrov ležícící 200 m od centrálního východního pobřeží Tasmánie, kousek od města Bicheno. V závislosti na přílivu a odlivu je spojen s pevninou písečným výběžkem, během kterého je přístupný pěšky. Jde o přírodní rezervaci s malým  hnízdištěm tučňáků.

Květiny: Narcis

Každá žena miluje květiny a šperky. A oboje i jejich unikátní spojení je dárek vhodný pro každé výročí i 10, výročí. Vytvořte pro ženu nebo pro vás oba výroční kytici 10 jemných, mistrovských květin ze stříbra nebo zlata. A od desátého výročí můžete doplňovat kytici každý rok o novou květinu jako symbol vašeho trvajícího vztahu a uznání.

Mužské a ženské ruce s hodinkami. Dárek k 15. výročí svatby.

15. ROK VÝROČÍ - KŘIŠŤÁLOVÁ SVATBA

Tradiční dárek: Křišťál

Dar křišťálu upozorňuje na vlasnost jasnost. A po 15 letech je váš vztah čistý a průzračný jako křišťál, podle tradice však i nadále křehký. Ozdobte slavnostní tabuli křišťálovým sklem. Ke křišťálové svatbě můžete darovat  broušené skleničky, karafu či mísu. Můžete si koupit k výročí křišťálové sklenice od Waterford Crystal nebo českého skláře Moser.

Moderní dárek: Hodinky

Památka na čas, který jste spolu strávil, a čas, který váš čeká. Inspirujte se hodinkami od renomovaných značek třeba v hodinářství Bechyně. Nebo se porozhlédnout po exkluzivních hodinkách Omega, Cartier nebo Audemars Piquet.

Květiny: Růže

Květiny a šperky jsou vhodné ke každému výročí. Vyberte si kytici 15 půvabných, mistrovských květin ze stříbra nebo zlata. Vyberte si oblíbené druhy květiny a pro umístění květin vázu.

Šperkařský dárek: Rubín

Rubín symbolizuje plamen ve vašem vztahu. Pro muže můžete najít rubínovou sponu na kravatu, pro ženu náušnice nebo prsten s rubínem.

Tipy na dárky květin ze stříbra a zlata k 1. až 15. výročí svatby

Květiny a šperky patří ke každému výročí

Darujte k výročí unikátní květiny ze zlata nebo stříbra podle počtu let vašeho výročí nebo jiného výběru. 
Doplňujte kytici ve váze každé další výročí o nový druh květiny, objevte Eternity výroční kytici.