Doporučení k výběru vázy


Všechny vázy, které nabízíme (včetně váz Rosenthal, Sugahara, Moser a raritních váz) se perfektně hodí pro umístění GIYOU květin. Pokud si ale budete vázu vybírat sami, máme pro vás tato doporučení:

  • výběr vázičky závisí na druhu a počtu květin, volnosti nebo svázání květin a individuálním vkusu 
  • GIYOU květiny (stříbrné i zlaté) mají délku od 9 do 16 cm a velikost vázy tomu musí odpovídat 
  • pro jednotlivé květiny a malé kytice se hodí vázy o výšce od 7 do 10 cm s užším hrdlem; v případě samostatných sedmikrásek 6-7 cm a v případě samostatných fialek a jejich lístečku 5-6 cm (pokud květiny nejsou ničím podloženy) 
  • pro větší kytice (od 20 do 50 květin) je možností daleko více, vázy mohou být větší a hrdlo nemusí být úzké, ale záleží na vkusu každého. Někdo má rád, pokud květina je více postavena, někomu se líbí, když je víc nakloněna, někdo má rád kytici ve váze srovnanou, někdo uvolněně rozházenou, apod.
  • musíte vždy použít vázy od 7 do 10 cm? Nemusíte, přiměřeně větší vázu můžete použít, pokud dno vázičky podložíte, třeba aranžovací hmotou nebo drobnými sklěněnými nebo jinými krystalky, které vám rádi poskytneme. Často například používáme pro větší kytice vázy s výškou 13 cm nebo více

  • květiny není třeba do váziček nijak uchycovat, podobě jako živé květiny je volně uložíte do vhodné vázy. Ale v případě velké kytice a větší vázy, je možné do vázičky vložit aranžovací hmotu a do ní květiny připevnit nebo použít drobné skleněné nebo jiné krystalky, které vám rádi poskytneme.