Začátky GIYOU v datech a obrázkách

Prosinec 2019

Myšlenka vytvořit květiny pro život lidí současné doby a pozvednout darování. Zachovat půvab a tradici dávání živých květin a přidat k nim něco nového. Spojit květinu s dárkem do jednoho objektu. A někde na pomezí šperkařského a užitného umění, zahradnictví, historie a filozofie vytvořit nové prožitky. Přes odvěké lidské pokusy ztvárňování květin, takovéto květiny kupodivu nikde na světě neexistovaly. A o to silnější byl důvod takové vytvořit. 

Leden 2020

Studium květin, techniky práce, historie květin a lidského darování. Přemýšlení o tom, kam darování posunout.

Únor 2020

První rozpisy úkolů. Práce s hliníkem, pak návrat ke vzácným kovům - stříbru a zlatu a zmenšení velikosti květin. 

Jaro a léto 2020

Procházení stovek druhů květin. Učení o květech a jejich stavbě. Výběr rostlin pro prvé modely. Spolupráce se šperkařskými  mistry. Konzultace s biology, obchodníky a historiky.  

Říjen 2020

Začala práce na modelech a nejmenších detailech. Vznik prvých voskových modelů a stříbrných květin. Vytváření modelů a spolupráce se šperkařskými dílnami trvaly celý další rok.

Únor 2021

Projekt získal ucelenější podobu. Technologie výroby zaznamenala vývoj.    

Březen 2021

„GIYOU“ registrována jako evropská ochranná známka. Současná grafická podoba vznikla v listopadu 2021.

Květen 2021

V květnu 2021 byly vyrobeny prvé květiny v současné podobě.

Září 2022

V říjnu 2021 začala příprava e-shopu, která trvala do září 2022. GIYOU stříbrné a zlaté květiny mají svou premiéru. Vzniklo unikátní stříbrné a zlaté zahradnictví. Květiny pro radost, unikátní dárky, významné momenty, dekoraci domu, dárek ženě, svatební kytice, svátky. 

Září 2022 GIYOU