12 tipů na originální, hodnotné svatební dárky

Inspirujte se průvodcem svatebních dárků a našimi tipy na originální dárky novomanželům, které považujeme za smyluplné, elegantní a nadčasové.  Průvodce je určen pro každého a obzvláště pro ty, kteří hledají hodnotu skloubenou s romantikou a sofistikovaností a pečlivě vybranné projevy náklonosti.

Dárková krabice se svatebním dárkem

Výběr dárku pro novomanžele
 

Koupit smysluplný, sofistikovaný svatební dar není vždy jednoduché. Zatímco některé páry sdělí svá přání ve formě wedding registry, další nechají volbu na vás. A přesto, že praktické dárky do domácnosti se stále vyskytují ustupují do pozadí a nahrazují je zážitky, peníze, luxusní a umělecké věci nebo věci se silným osobním nádechem. 

Existují statistiky a návody na svatební dárky, které ale neberou v potaz vaší situaci a tuto konkrétní svatbu a tak, výběr ingrediencí i jejich promíchání do chutného svatebního presentu zůstává na vás. A nejlepší návod se zdá na návody zapomenout a přemýšlet podle sebe. A svatby mají být šťastné a radostné události, neberte to tolik vážně a užijte si to.

A pokud přesto toužíte po rozumných pravidlech, pak můžete zvážit - blízkost vašeho vztahu s párem (čím bližší vztah, tím bývá dárek "štědřejší"), charakter a nákladnost svatby a zvyky a kulturu vaší a svatebního páru.

Kategorie současných svatebních dárků

Nejčastější kategorie současných dárků pro novomanžele jsou - peníze a dárkové poukazy, charitativní dary, zážitkové dárky a věcné dárky. 

Peníze a vouchery

V některých zemích existují statistiky, kolik stály v průměru svatební dárky nebo peníze darované novomanželům. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o průměrné hodnoty, které neberou v potaz vaší konkrétní situaci a zvláštnost páru, nepřijdou nám pro vás příliš užitečné. A rozhodnutí o výši peněžního dárku bude na vás.

Charitativní svatební dary

Charitativní svatby jsou zajímavým způsobem, jak si páry navzájem projeví lásku a zároveň podpoří dobrou věc. Podpora charity jako součást svatebního dne má mnoho možností, o kterých se zmíníme jindy. A pokud je svatba charitativní, určitě budete mít dostatek informací, čím se při vašem darování řídit. 

Zážitkové svatební dárky

Až už jde o zážitky z oblasti vzdělávání (např. různých kurzů), dobrodružství (např. pobytu na horách nebo v divoké přírodě), relaxu (např. masáže, wellness pobyt, víkend v hotelu) nebo gurmánství a gastronomie, novomanželé vám budou vděčni za zážitek, který jste jim umožnili prožít. 

Věcné svatební dárky

A pro darování věcí se inspirujte našimi tipy na praktické, umělecké, krásné a luxusní svatební dárky, ve kterých vidíme hodnotu, eleganci a nadčasovost. 

12 tipů na originální svatební dárky - praktické, umělecké, krásné, luxusní, dary na zakázku

Kytice pomněnek ze stříbra pro svatební dar novomanželům

1

DAR KRÁSY VZÁCNÉ PŘÍRODY

Originální svatební dar stříbrných květin

CENA GIYOU: 1.300 Kč - 10.000 Kč

Kombinace květin a šperku je o kráse, radosti a lásce a dobře se hodí pro svatební den. Unikátní květiny se narodily ve venkovské historické usedlosti malé vesnice v Čechách z inspirace květů její zahrady. Vytváří se ruční šperkařskou technikou ze stříbra nebo zlata v Čechách a jako živé květiny se osobně předávají, vytváří kytice a ukládají se do váz. Vyberte pro novomanžele jednu, symbolické dvě nebo více květin ze stříbrně zahrady. Ve váze domova jim květiny budou poskytovat nekonečnou radost a vzpomínku.

Porcelánový jídelní servis na stole

2

PRAKTICKÝ SVATEBNÍ DÁREK

Porcelánový jídelní servis

ODHADOVANÁ CENA: 5.000 Kč - 20.000 Kč

Prostřený stůl s porcelánovým servisem umocňuje pocit rodinné pohody a porcelánový jídelní servis pro běžné nebo sváteční stolování asi potěší každého, pokud již zrovna doma dva podobné nemá. Z porcelánu vybírejte kvalitu. Každá porcelánka má svou technologii a složení porcelánu. Tzv. tvrdý porcelán má na rozdíl od kostního porcelánu vyšší pevnost a odolnost. Z pohledu designu volte jednoduchý nadčasový design, který uchová oblibu servisu po dlouhou dobu. Inspirujte se porcelánovými jídelními servisy třeba od Royal CopenhagenRosenthal nebo Thun. Nebo jediného českého ručního výrobce porcelánu Rudolf Kämpf.

Sklenice na víno na stole

3

PRAKTICKÝ DÁREK

Kvalitní sklenice na víno

ODHADOVANÁ CENA: 3.000 Kč - 15.000 Kč

Sklenka dobrého vína může manželský život zpříjemnit. Podávání vína může být milovníky tohoto nápoje rituál, který vyžaduje i vhodné sklenice. Na trhu najdete množství různých vinných sklenic. Vybírejte čisté, transparentní sklenice, které se hodí pro druh vína a nejlépe ty, které jsou vyrobeny z bezolovnatého křišťálového skla, jsou lehké a tenké. Zvažte také správný objem a tvar sklenic. Z tvarů vinných sklenic jsou rozšířeny v podstatě tři  - tulipán, flétna a balón. Inspirujte se třeba sklenicemi z křišťálového skla od Zwiesel Glas

Kožená cestovní taška

4

PRAKTICKÝ POMOCNÍK NA MANŽELSKÉ CESTY

Luxusní kožená cestovní taška 

ODHADOVANÁ CENA: OD 15.000 Kč 

Pro nevěstu i ženicha vyberte kvalitní koženou cestovní tašku, budete jím vítaným pomocníkem na jejich cestách. Vyberte tašku s objemem alespoň 70 litrů, která se bude hodit alespoň na zabalení věcí pro prodloužený víkend, taška bude mít praktický přístup k uloženým věcem a jejich uskladnění a ramenní popruh. Inspirujte se třeba koženými cestovními taškami Brašnářství Tlustý  nebo Brunello Cucinelli

Obrazy na stěnách v galerii

5

KOUSEK UMĚNÍ PRO OZDOBU DOMOVA

Umělecký dar pro novomanžele

ODHADOVANÁ CENA: ---

Vyberte manželům kousek originálního malířského umění, který bude zbodit jejich společný domov. Projděte se vyhlášenými pražskými galeriemi - například aukční síň Vltavín, Dorotheum, Galerie KODL nebo Galerie Pictura . Nebo můžete brouzdat a vyhledat malbu na  Saatchi Art, kde najdete umění od maleb až po sochařská díla z celého světa a jsou dostupné online.

Porcelán Meissen

6

TRADICE MÍŠENSKÉHO PORCELÁNU

Jedinečný svatební dárek míšenského porcelánu

ODHADOVANÁ CENA: --

Míšenský porcelán byl první evropský porcelán, který vynalezl v roce 1708 Ehrenfried Walther von Tschirnhaus. Podnik na jeho výrobu existuje od roku 1710 dodnes - Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen. Inspirujte se jeho uměleckými výtvory pro unikátní svatební dar.

Narcis z bílého, žlutého a růžového zlata ve váze

7

UNIKÁTNÍ KVĚTINY ZA ZLATÉ ZAHRADY

GIYOU květiny ze zlata

CENA GIYOU: OD 15.000 Kč

Objevte unikátní květiny ze zlata GIYOU pro elegantní hodnotný svatební dárek a vyberte novomanželům jednu, symbolické dvě nebo více zlatých květin. GIYOU květiny vznikly z fascinace přírodou, vychází z tradice darování květin a jejich noblesa dokresluje slavnostní  okamžik. A po svatbě budou vzácné květiny ve váze zdobit domov páru, připomínat slavnostní den a vaší přítomnost. A mohou být předány jejich dětem a jejich děti je mohou předat svým dětem.

Postel s bílým povlečením

8

PRAKTICKÝ LUXUS

Kvalitní povlečení 

ODHADOVANÁ CENA: OD 20.000 Kč 

Vyberte novomanželům povlečení, které spojuje design, vysokou kvalitu materiálu a řemesla, je hebké, praktické a lze očekávat jeho dlouhou životnost. Pro kvalitu povlečení je podstatná hustota vláken na palec čtvereční. Nejdéle vydrží povlečení, které je z dlouhých a tenkých vláken s vysokou hustotou (nad 200 nití na palec čtvereční). Nejlépe vybírejte takové, které má hustotu vláken 300 nití na palec čtvereční. A z materiálu vybírejte mezi bavlnou (nejlépe organickou), saténem a hedvábím. Inspirovat se můžete třeba u legendární italské značky Frette,  Plauen Seidenweber. nebo Glamonde.

Výroba parfémů

9

VŮNĚ NA ZAKÁZKU 

Netradiční svatební dar vlastní vůně

ODHADOVANÁ CENA OD: 5.000 Kč 

Vůně je příběh a hra smyslů. Darujte páru originální parfém na zakázku, který jste výhradně pro ně vytvořili. Spolupracujte s profesionálním výrobcem parfémů, zachyťte lásku ve flakonu a vytvořte pro novomanžele mistrovské čichové dílo, které je bude doprovázet životem.  Zkuste třeba službu vytváření vůni na zakázku Elden Fragrances nebo One Seed.

Vázy Moser

10

UMĚNÍ KŘIŠŤÁLU 

Vázy pro květiny domova

ODHADOVANÁ CENA: --

Vytvoření domova manželů patří k manželské pohodě. A vybrat jakýkoli dekorační doplněk, který bude odrážet styl páru a vytvoření domova pomůže, patří ke vhodnému způsobu výběru svatebního daru. A pamatujte, že váz a květin v nich není doma nikdy dost. A pokud již pár má doma několik váz, nemusí vás to odradit. Inspirujte se třeba prvotřídními křištálovými vázami českých sklářů Moser nebo Rückl 

Mix květin GIYOU ze zlata v modré váze

11

MIMOŘADNÉ DARY

Jemná krása Royal kytic 

CENA GIYOU: OD 100.000 Kč 

Velká kytice GIYOU ztaých květin dodá domovu novomanželů originalitu, radost a hrdost z unikátního řemesla. Ve váze se květinové šperky stanou jemnou dominantou domova a jejich cesta do společného domů bude cestou do země vzácných květů. Inspirujte se Royal květinami nebo si nechte vytvořit orignální květinový svatební dar na zakázku.

Zlatnické nářadí na stole

12

DARY NA ZAKÁZKU

Exkluzivní svatební dárek na zakázku  

ODHADOVANÁ CENA: --

V Čechách najdete řadu kvalitních a uznávaných řemeslníků nebo umělců, kteří jsou schopni ručním kvalitním řemeslem vytvořit originální svatební dárek, který bude mít nadčasovou  hodnotou a může mít pro manželský pár i další osobní význam. Ať už jde o zvláštní druh  sklářského umění, autorského šperku, sochy nebo zvláštní dekorace domova (např. jídelní stůl nebo ručně vyrobený lustr), řemeslný výtvor na zakázku povede k neobyčejnému svatebnímu dárku.

Dárek na zakázku bude od vás vyžadovat více času a osobní angažovanosti. Vaší vizi a spoluúčast na vytváření díla propojíte s překvapení novomanželům a toto může být i pro vás zajímavý a radostný způsob vyznání vaší náklonosti svatebnímu páru.

GIYOU
info@giyou.cz