118 květů z ryzího zlata

V listopadu 2022 jsme začali pro lidi vytvářet ojedinělé šperkové květiny. V lednu 2023 si náš zákazník koupil stříbrné květiny a z květin byl tak nadšený, že nám zadal velmi neobvyklou zakázku. Vytvořit zlatou kytici z téměř 3/4 kg ryzího zlata pro ozdobu jeho domova. Výroba kytice byla dokončena a můžeme se s vámi podělit o její půvab.

Informace o kytici

Kytice je složena ze zlatých květin GIYOU (sedmikrásky, chrpy, šeřík, zvonek, levandule, sněženky, jílek, jitrocel, rožec, fialky, listů fialky). Počet květin je 118 a jsou vyrobeny ze zlata o nejvyšší ryzosti 999,9/1000, puncováno 999/1000.

Celková hmotnost kytice je 739 g a její cena přibližně 3,5 mil Kč (150.000 EUR). Kytice je určena pro ozdobu domova zákazníka.

Na rozdíl od zlatých produktů vyrobených ze zlata nižší ryzosti (zejména 14 k a 18 k zlata), které mají poměrně širokou škálu barev, 24 karátové zlato má stejně jasný, působivý oranžovožlutý vzhled. Barva je tak na první pohled odlišná od barvy zlata, na kterou je většina lidí zvyklá. Kromě působivého vzhledu je jeho další vyhledávanou výhodou investiční hodnota.

A to byly důvody, proč bylo vybráno pro výrobu kytice 24 karátové zlato. Díky své měkkosti se pro výrobu šperků používá ojediněle. Ale vzhledem k tomu, že zlatá kytice nebude sloužit k nošení a riziko poškrábání bude minimální, užití působivého měkkého, ryzího zlata bylo nasnadě.

Význam kytice 

Z dostupných veřejných informací vyplývá, že zlatá kytice se 118 květinami je pravděpodobně nejdražší v současném světě vytvořená zlatá květina/zlatá kytice. Neexistují ani žádné informace o tom, že by v současnosti byla vytvořena jakákoli zlatá kytice z ryzího zlata s tolika květinami nebo tolika různými druhy květin.

Pro nás byl ale hlavní význam kytice především v potvrzení smyslu naší práce - vytvářet pro lidi jemné a působivé květiny, které zapadnou do jejich životů a přinesou jim novým prožitek.  

GIYOU květiny jsou určeny lidem, kteří si udělají radost jednou stříbrnou květinou i mají předpoklady pro působivé, hodnotné dary a dekoraci. Jsou pro nás důležité oba směry a v budoucnu budeme častěji přistupovat k podobným zakázkám na vytváření ojedinělých květinových výtvorů.

Věříme, že kytice se 118 květinami nebyl náš poslední, ani zdaleka nejdůležitější, řemeslný výtvor. Jsme na počátku a těšíme se na další tvoření a radost, kterou lidem přinese.

Kytice je umístěna do vázy Moser. Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová (@karolinamalisova) je oblečena do šatů přední české módní návrhářky Beaty Rajské (@beatarajska, www.beatarajska.com).  

Jsme vděčni za váš zájem o GIYOU květiny.

GIYOU
info@giyou.cz